Results

Satellites Last Chance County Qualifier 2018

Ladies 10 Yrs/Over 100m Butterfly

Age Group Results

These are the final results for this event.

10
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Anna Fenwick 10 Satellite 01:39.47 6.86% (00:07.33)
2 Alexandra Cooper 10 Satellite 01:59.43 -3.85% (00:04.43)
11
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Florence Daw 11 Satellite 01:28.49 9.70% (00:09.51)
2 Emily Constable 11 Crewe Flyers 01:30.77 7.47% (00:07.33)
3 Imogen Stalgis 11 Crewe Flyers 01:35.27 4.73% (00:04.73)
4 Hannah Webster 11 Winsford 01:36.60 3.45% (00:03.45)
12
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Mia Burslem 12 Ormskirk 01:19.25 8.88% (00:07.72)
2 Hannah Crawford 12 Altrincham 01:25.86 3.22% (00:02.86)
3 Lucy Hammond 12 Satellite 01:40.62 -3.99% (00:03.86)
4 Abby Minshall 12 Oldham Aqua 01:41.56 -12.89% (00:11.60)
Phoebe Davidson 12 Wilmslow Disqualified
13
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Shannon Jarratt 13 Glossop 01:12.33 -0.11% (00:00.08)
2 Izzy Green 13 Satellite 01:17.31 -2.21% (00:01.67)
3 Amy Smith 13 Satellite 01:23.47 -4.36% (00:03.49)
4 Rosie Tyrrell 13 Satellite 01:28.11 -12.63% (00:09.88)
5 Carla Jackson 13 Winsford 01:28.73 5.44% (00:05.10)
6 Imogen Burtinshaw 13 Altrincham 01:32.95 -8.08% (00:06.95)
7 Hannah Sykes 13 Sandbach 01:33.72 -3.60% (00:03.26)
14
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Ella Price 14 ORCA SWPC 01:09.30 -0.76% (00:00.52)
2 Annie Dowler 14 Sandbach 01:19.08 8.04% (00:06.91)
3 Emily Braddock 14 Glossop 01:19.29 -0.58% (00:00.46)
Ashleigh Syzling 14 Hazel Grove Did not compete
15
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Susannah Moores 15 Wilmslow 01:23.12 -1.12% (00:00.92)
2 Miya Grady 15 Satellite 01:38.86 -4.06% (00:03.86)
Open (16/Over)
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Samantha Lewis 26 Satellite 02:07.12 -6.31% (00:07.55)

Combined Results

Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Ella Price 14 ORCA SWPC 01:09.30 -0.76% (00:00.52)
2 Shannon Jarratt 13 Glossop 01:12.33 -0.11% (00:00.08)
3 Izzy Green 13 Satellite 01:17.31 -2.21% (00:01.67)
4 Annie Dowler 14 Sandbach 01:19.08 8.04% (00:06.91)
5 Mia Burslem 12 Ormskirk 01:19.25 8.88% (00:07.72)
6 Emily Braddock 14 Glossop 01:19.29 -0.58% (00:00.46)
7 Susannah Moores 15 Wilmslow 01:23.12 -1.12% (00:00.92)
8 Amy Smith 13 Satellite 01:23.47 -4.36% (00:03.49)
9 Hannah Crawford 12 Altrincham 01:25.86 3.22% (00:02.86)
10 Rosie Tyrrell 13 Satellite 01:28.11 -12.63% (00:09.88)
11 Florence Daw 11 Satellite 01:28.49 9.70% (00:09.51)
12 Carla Jackson 13 Winsford 01:28.73 5.44% (00:05.10)
13 Emily Constable 11 Crewe Flyers 01:30.77 7.47% (00:07.33)
14 Imogen Burtinshaw 13 Altrincham 01:32.95 -8.08% (00:06.95)
15 Hannah Sykes 13 Sandbach 01:33.72 -3.60% (00:03.26)
16 Imogen Stalgis 11 Crewe Flyers 01:35.27 4.73% (00:04.73)
17 Hannah Webster 11 Winsford 01:36.60 3.45% (00:03.45)
18 Miya Grady 15 Satellite 01:38.86 -4.06% (00:03.86)
19 Anna Fenwick 10 Satellite 01:39.47 6.86% (00:07.33)
20 Lucy Hammond 12 Satellite 01:40.62 -3.99% (00:03.86)
21 Abby Minshall 12 Oldham Aqua 01:41.56 -12.89% (00:11.60)
22 Alexandra Cooper 10 Satellite 01:59.43 -3.85% (00:04.43)
23 Samantha Lewis 26 Satellite 02:07.12 -6.31% (00:07.55)
Ashleigh Syzling 14 Hazel Grove Did not compete
Phoebe Davidson 12 Wilmslow Disqualified