Results

Winsford Summer Development Meet 2019

Mens 9 Yrs/Over 200m Individual Medley

Age Group Results

These are the final results for this event.

9
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Joseph Mather 9 Winsford 03:18.39 5.53% (00:11.61)
10
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Daniel Richardson 10 Winsford 03:22.16 0.00% (00:00.00)
2 Adam Gloyne-Phillips 10 Co Chester 03:32.64 6.28% (00:14.24)
Ciaran Turner 10 Winsford Disqualified
11
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Christian Lowndes 11 Winsford 02:51.26 7.58% (00:14.05)
2 Finlay Parkinson 11 Winsford 02:55.82 3.45% (00:06.28)
3 Harvey James 11 Winsford 02:57.52 3.79% (00:06.99)
4 Jack Harmer 11 Satellite 03:04.12 2.91% (00:05.52)
5 James Castle 11 Dane Valley 03:15.55 8.65% (00:18.51)
12
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Lee Crawford 12 Satellite 03:12.74 0.92% (00:01.79)
Oliver Rogerson 12 Satellite Disqualified
13
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Benjamin Wightman 13 Satellite 03:04.26 1.44% (00:02.69)
2 Joshua Moffett 13 Winsford 03:13.08 0.00% (00:00.00)
Archie Smith 13 Crewe Flyers Disqualified
14
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Thomas Kud 14 Winsford 02:24.46 0.58% (00:00.84)
2 Thomas Carss 14 Winsford 02:32.35 1.30% (00:02.00)
3 Reuben Ward-Christopher 14 Crewe Flyers 02:33.27 3.97% (00:06.33)
4 Patrick Horsefield 14 ASKA Chester 02:46.71 3.47% (00:06.00)
Open (15/Over)
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Benjamin Woolley 17 Crewe Flyers 02:38.27 2.24% (00:03.63)

Combined Results

Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Thomas Kud 14 Winsford 02:24.46 0.58% (00:00.84)
2 Thomas Carss 14 Winsford 02:32.35 1.30% (00:02.00)
3 Reuben Ward-Christopher 14 Crewe Flyers 02:33.27 3.97% (00:06.33)
4 Benjamin Woolley 17 Crewe Flyers 02:38.27 2.24% (00:03.63)
5 Patrick Horsefield 14 ASKA Chester 02:46.71 3.47% (00:06.00)
6 Christian Lowndes 11 Winsford 02:51.26 7.58% (00:14.05)
7 Finlay Parkinson 11 Winsford 02:55.82 3.45% (00:06.28)
8 Harvey James 11 Winsford 02:57.52 3.79% (00:06.99)
9 Jack Harmer 11 Satellite 03:04.12 2.91% (00:05.52)
10 Benjamin Wightman 13 Satellite 03:04.26 1.44% (00:02.69)
11 Lee Crawford 12 Satellite 03:12.74 0.92% (00:01.79)
12 Joshua Moffett 13 Winsford 03:13.08 0.00% (00:00.00)
13 James Castle 11 Dane Valley 03:15.55 8.65% (00:18.51)
14 Joseph Mather 9 Winsford 03:18.39 5.53% (00:11.61)
15 Daniel Richardson 10 Winsford 03:22.16 0.00% (00:00.00)
16 Adam Gloyne-Phillips 10 Co Chester 03:32.64 6.28% (00:14.24)
Archie Smith 13 Crewe Flyers Disqualified
Oliver Rogerson 12 Satellite Disqualified
Ciaran Turner 10 Winsford Disqualified