Results

Satellites Level X

Mixed 5 Yrs/Over 100m Freestyle

Events

Session 3
301: Mixed 5 Yrs/Over 100m Individual Medley
302: Mixed 5 Yrs/Over 50m Backstroke
303: Mixed 5 Yrs/Over 100m Freestyle
304: Mixed 5 Yrs/Over 50m Butterfly
305: Mixed 5 Yrs/Over 100m Breaststroke
Session 4
401: Mixed 5 Yrs/Over 50m Breaststroke
402: Mixed 5 Yrs/Over 100m Backstroke
403: Mixed 5 Yrs/Over 50m Freestyle
404: Mixed 5 Yrs/Over 100m Butterfly

Age Group Results

These are the final results for this event.

Open
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 William Martindale 16 Satellite
56.34
-0.90% (00:00.50)
2 Adam Frost 25 Satellite
59.19
-7.62% (00:04.19)
3 Thomas Denham-Everett 16 Satellite
01:00.04
2.02% (00:01.24)
4 Samuel Prince 15 Satellite
01:00.48
-2.49% (00:01.47)
5 Finlay Goodsall 14 Satellite
01:00.53
1.11% (00:00.68)
6 Jack Croker 19 Satellite
01:01.83
-8.28% (00:04.73)
7 Matthew Proffitt 25 Satellite
01:02.34
-8.32% (00:04.79)
1 Olivia Lloyd-Jones 15 Satellite
01:02.46
0.86% (00:00.54)
2 Jemima Quinn 15 Satellite
01:03.95
0.94% (00:00.61)
3 Amy Chesworth 17 Satellite
01:04.29
0.94% (00:00.61)
8 Theo Ibeziako 14 Satellite
01:05.86
-1.71% (00:01.11)
9 Rory Noden 15 Satellite
01:06.97
5.62% (00:03.99)
10 Adam Al-ausi 14 Satellite
01:07.51
-382.21% (00:53.51)
11 Oliver Dennis 15 Satellite
01:07.63
0.00% (00:00.00)
4 Erin More O'ferrall 15 Satellite
01:08.72
0.00% (00:00.00)
12 George Denham-Everett 13 Satellite
01:09.26
3.16% (00:02.26)
5 Molly Gilkison 15 Satellite
01:09.32
-2.45% (00:01.66)
6 Amy Smith 15 Satellite
01:09.56
-4.63% (00:03.08)
7 Grace Whalley 14 Satellite
01:09.90
1.05% (00:00.74)
13 William Kingdom 14 Satellite
01:10.17
0.00% (00:00.00)
8 Natasha Proffitt 22 Satellite
01:10.44
-4.85% (00:03.26)
9 Anna Fenwick 12 Satellite
01:10.53
-2.78% (00:01.91)
10 Freya Carnell 13 Satellite
01:10.54
3.12% (00:02.27)
14 Jack Harmer 12 Satellite
01:10.88
-4.24% (00:02.88)
11 Ella Faulkner 11 Satellite
01:11.16
1.85% (00:01.34)
15 Charlie Webber 13 Satellite
01:12.32
0.00% (00:00.00)
12 Camilla Lloyd-Jones 13 Satellite
01:12.54
-4.72% (00:03.27)
13 Lucy Hammond 14 Satellite
01:12.60
-2.24% (00:01.59)
14 Heidi Stansfield 13 Satellite
01:12.97
-3.71% (00:02.61)
15 Jessica Bright 14 Satellite
01:13.19
-5.22% (00:03.63)
16 Ethan Marshall 15 Satellite
01:13.46
0.00% (00:00.00)
16 Olive Meggitt 13 Satellite
01:15.73
2.91% (00:02.27)
17 Mia Van Dam 16 Satellite
01:16.57
0.00% (00:00.00)
18 Georgia Smalley 12 Satellite
01:17.84
-0.46% (00:00.36)
19 Katherine Alexander 15 Satellite
01:20.46
-12.31% (00:08.82)
Charlie Webber 13 Satellite Did not compete
Zara Comb 12 Satellite Disqualified
Simon Harrison 12 Satellite Disqualified

Combined Results

Position Name Age Club Time Improvement Links
1 William Martindale 16 Satellite
56.34
-0.90% (00:00.50)
2 Adam Frost 25 Satellite
59.19
-7.62% (00:04.19)
3 Thomas Denham-Everett 16 Satellite
01:00.04
2.02% (00:01.24)
4 Samuel Prince 15 Satellite
01:00.48
-2.49% (00:01.47)
5 Finlay Goodsall 14 Satellite
01:00.53
1.11% (00:00.68)
6 Jack Croker 19 Satellite
01:01.83
-8.28% (00:04.73)
7 Matthew Proffitt 25 Satellite
01:02.34
-8.32% (00:04.79)
8 Olivia Lloyd-Jones 15 Satellite
01:02.46
0.86% (00:00.54)
9 Jemima Quinn 15 Satellite
01:03.95
0.94% (00:00.61)
10 Amy Chesworth 17 Satellite
01:04.29
0.94% (00:00.61)
11 Theo Ibeziako 14 Satellite
01:05.86
-1.71% (00:01.11)
12 Rory Noden 15 Satellite
01:06.97
5.62% (00:03.99)
13 Adam Al-ausi 14 Satellite
01:07.51
-382.21% (00:53.51)
14 Oliver Dennis 15 Satellite
01:07.63
0.00% (00:00.00)
15 Erin More O'ferrall 15 Satellite
01:08.72
0.00% (00:00.00)
16 George Denham-Everett 13 Satellite
01:09.26
3.16% (00:02.26)
17 Molly Gilkison 15 Satellite
01:09.32
-2.45% (00:01.66)
18 Amy Smith 15 Satellite
01:09.56
-4.63% (00:03.08)
19 Grace Whalley 14 Satellite
01:09.90
1.05% (00:00.74)
20 William Kingdom 14 Satellite
01:10.17
0.00% (00:00.00)
21 Natasha Proffitt 22 Satellite
01:10.44
-4.85% (00:03.26)
22 Anna Fenwick 12 Satellite
01:10.53
-2.78% (00:01.91)
23 Freya Carnell 13 Satellite
01:10.54
3.12% (00:02.27)
24 Jack Harmer 12 Satellite
01:10.88
-4.24% (00:02.88)
25 Ella Faulkner 11 Satellite
01:11.16
1.85% (00:01.34)
26 Charlie Webber 13 Satellite
01:12.32
0.00% (00:00.00)
27 Camilla Lloyd-Jones 13 Satellite
01:12.54
-4.72% (00:03.27)
28 Lucy Hammond 14 Satellite
01:12.60
-2.24% (00:01.59)
29 Heidi Stansfield 13 Satellite
01:12.97
-3.71% (00:02.61)
30 Jessica Bright 14 Satellite
01:13.19
-5.22% (00:03.63)
31 Ethan Marshall 15 Satellite
01:13.46
0.00% (00:00.00)
32 Olive Meggitt 13 Satellite
01:15.73
2.91% (00:02.27)
33 Mia Van Dam 16 Satellite
01:16.57
0.00% (00:00.00)
34 Georgia Smalley 12 Satellite
01:17.84
-0.46% (00:00.36)
35 Katherine Alexander 15 Satellite
01:20.46
-12.31% (00:08.82)
Charlie Webber 13 Satellite Did not compete
Zara Comb 12 Satellite Disqualified
Simon Harrison 12 Satellite Disqualified