Results

Level X - Otters

Alpha A - 200m Freestyle

Events

Session 4
401: Welsh D - 50m Freestyle
402: Welsh C - 50m Freestyle
403: Welsh Group B - 50m Freestyle
404: Welsh Group - 50m Freestyle
405: Welsh C - 100m Backstroke
406: Welsh Group B - 100 Backstroke
407: Welsh Group - 100m Backstroke
408: Welsh D - 50m Breaststroke
409: Welsh Group B - 50 Breaststroke
410: Welsh C - 50m Breaststroke
411: Welsh Group - 50m Breaststroke
412: Welsh D - 100m Individual Medley
413: Welsh C - 100m Individual Medley
414: Welsh Group B - 100m Individual Medley
415: Welsh Group - 100m Individual Medley
416: Welsh C - 100m Freestyle
417: Welsh D - 100m Freestyle
418: Welsh Group B - 100m Freestyle
419: Welsh Group - 100m Freestyle
420: Welsh C - 50m Butterfly
421: Welsh D - 50m Butterfly
422: Welsh Group B - 50m Butterfly
423: Welsh Group- 50m Butterfly
424: Welsh C - 100m Breaststroke
425: Welsh Group B - 100m Breaststroke
426: Welsh Group - 100m Breaststroke
427: Welsh C - 50m Backstroke
428: Welsh D - 50m Backstroke
429: Welsh Group B - 50m Backstroke
430: Welsh Group A - 50m Backstroke

Age Group Results

These are the final results for this event.

Open (13/Over)
Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Guy Stovin 13 Oswestry Ott
02:25.30
-3.51% (00:04.93)
1 Chloe Downes 14 Oswestry Ott
02:32.62
0.00% (00:00.00)
2 Abigail Perry 16 Oswestry Ott
02:39.72
0.00% (00:00.00)
3 Jessica Tinsley 15 Oswestry Ott
02:40.78
0.00% (00:00.00)
Finley Morris 15 Oswestry Ott Did not compete
Sofia Storey 14 Oswestry Ott Did not compete
Charlotte Balcombe 16 Oswestry Ott Did not compete

Combined Results

Position Name Age Club Time Improvement Links
1 Guy Stovin 13 Oswestry Ott
02:25.30
-3.51% (00:04.93)
2 Chloe Downes 14 Oswestry Ott
02:32.62
0.00% (00:00.00)
3 Abigail Perry 16 Oswestry Ott
02:39.72
0.00% (00:00.00)
4 Jessica Tinsley 15 Oswestry Ott
02:40.78
0.00% (00:00.00)
Sofia Storey 14 Oswestry Ott Did not compete
Charlotte Balcombe 16 Oswestry Ott Did not compete
Finley Morris 15 Oswestry Ott Did not compete